Lokalne Dobra to miejsce, w którym pokazujemy firmy inkluzywne, zrównoważone, transparentne. Stawiamy na te marki, które dbają o środowisko i lokalną społeczność. Dlaczego?

Produkcja ubrań dla firm fast fashion ma bardzo negatywny wpływ na środowisko. Wiąże się przede wszystkim ze znacznymi emisjami dwutlenku węgla, ogromnym zużyciem wody, wykorzystaniem toksycznych chemikaliów, produkcją odpadów, które są spalane lub zalegają na wysypiskach, a także wytwarzaniem ścieków zanieczyszczających wody powierzchniowe i głębinowe oraz glebę. Przemysł modowy odpowiada za 10 proc. światowej emisji dwutlenku węgla i aż za 20 proc. światowej produkcji ścieków, w tym ścieków toksycznych. To jeszcze nie koniec grzechów branży modowej, a gdzie tu kolejne branże…

Odpowiedzią na praktyki koncernów jest kupowanie rzeczy w lokalnych firmach (i z drugiej ręki / szafy), które nie prowadzą szkodliwych praktyk. Małe manufaktury i lokalni twórcy potrzebują wsparcia, chociażby dlatego, że nie mają tak rozległych sieci sprzedaży, jak przedsiębiorstwa fast fashion, a ich rzeczy są dużo bardziej przyjazne dla nas, użytkowników, i dla środowiska. Bardzo często mieszczą się one w niewielkich pracowniach, sprzedają głównie w sieci i na targach modowych. Z tego powodu tworzymy Lokalne Dobra — by dołożyć cegiełkę i głośno mówić, że warto podejmować świadome decyzje zakupowe.

Znajdziesz nas również na Instagramie i Facebooku — zapraszamy!

Nasz dwuosobowy zespół pracuje w pocie czoła, by dostarczyć Wam jak najwięcej informacji o markach, branżowych aktualnościach, ale także merytorycznej wiedzy. Spodziewajcie się wielu zmian, ponieważ nad projektem pracujemy w programie Shesnnovation.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Twórcy i marki

Ułatwimy potencjalnym Klientkom dotarcie do Twojego sklepu, dostarczymy informacje i narzędzia, by Twoja marka konsekwentnie rosła.

Fanki polskich marek

Dostarczymy Ci zweryfikowane informacje o markach i ich ofercie, a także odpowiednią wiedzę, byś podejmowała dobre decyzje zakupowe.

Organizacje i instytucje

Masz pomysł na wspólne działania, potrzebujesz eksperckiej wiedzy lub wsparcia w prowadzeniu badań? Jesteśmy otwarci na współpracę!