Lokalna Prasówka 14-21.01.2022

Zapraszamy na nasz pierwszy przegląd (social) mediów! W tym tygodniu rozgrzewamy się i inaugurujemy cykl Mini Prasówką. Miłej lektury!

Manifestdress Jany Shostak

Jana Shostak, polsko-białoruska aktywistka i artystka, podczas rozdania Paszportów Polityki wystąpiła w wyjątkowej sukni. Do uszycia kreacji wykorzystano wymyślony przez Janę materiał z twarzami 1200 więźniów politycznych z Białorusi. Suknia powstała w szwalni marki Risk made in Warsaw na bazie modelu infinity dress.


Dzielnia na warszawskiej Saskiej Kępie

Areta Szpura na swoim instagramie ogłosiła, że już w kwietniu br. na Saskiej Kępie ruszy pilotażowy projekt Miasta Warszawy 'Podaj dalej’. Ma on zachęcić mieszkańców do dzielenia się rzeczami, z których już nie korzystają. Dodatkowo przestrzeń ta będzie sprzyjać edukacji i integracji.


4F przedstawia program WEAR_FAIR

19 stycznia marka 4F wystartowała z programem WEAR_FAIR. Firma tym sposobem chce dawać ubraniom drugie życie – zbiera ubrania 4F oraz innych marek i wspólnie z @ubrania_do_oddania zamyka drugi obieg poprzez ich odświeżanie, naprawianie, upcycling i ponowną sprzedaż.


Jak będzie kształtować się przyszłość Europy w obszarze zmiany klimatu?

Już dziś o 17:00 w Parlamencie Europejskim w Strasburgu rozpocznie się sesja plenarna Konferencji w sprawie przyszłości Europy. W dniach 21-22 stycznia zgromadzenie omówi 90 zaleceń krajowych i europejskich paneli obywatelskich dotyczących przyszłości Europy.

Leave a Comment